Loading…

E thotë Vucic: Po të kishim rrahur ne një shiptar, s’do kishim shpëtuar

  • 29/03/2018 | 15:57

E thotë Vucic: Po të kishim rrahur ne një shiptar, s’do kishim shpëtuar

Stërvitjet ushtarake të Serbisë me municion luftarak me emrin ”Sadejstvo 2018” (Bashkëveprimi 2018) ka filluar sot në poligonin ushtarak të Serbisë, në Pasuljanske livade.


Stërvitjet, të cilat po i mbikëqyr kryetari Serbisë Aleksandar Vuçiq, siç njoftojnë medie të Beogradit po bëhen nga Brigada e katërt e Ushtrisë Tokësore dhe brigadat ajrore e ato speciale.

Në stërvitje po marrin pjesë 923 pjesëtarë të ushtrisë dhe në to përdoren lloje të ndryshme armatimi .

Vuçiq, në këtë ngjarje ushtarake ka edhe folur për zhvillimet e fillim javës në Kosovë .

“Sikur ne të kishim rrahur e arrestuar ndonjë shqiptar, nuk do të kishim pasur shpëtim, ndërsa kjo që ndodhi s’ka lidhje, sponsorët e pavarësisë së Kosovës janë të përmbajtur”, citon portali informer të ketë thënë ai me këtë rast, transmeton Koha.net

“Është vështirë kur flisni me sponsorët e pavarësisë, ata në radhë të parë janë amerikanët dhe disa vende perëndimore”, ka thënë ai.

Ai nuk ka dashur t’i komentojë deklaratat e opozitës serbe se arrestimi i Gjuriqit ka qenë i inskenuar.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë