Loading…

E tepërt: Mërgimtarët presin në Merdare deri në shtatë orë

  • 04/01/2020 | 23:44

E tepërt: Mërgimtarët presin në Merdare deri në shtatë orë

Pritjet në pikën kufitare Merdare, për të cilën është raportuar edhe më parë gjatë ditës së sotme, janë rritur edhe më shumë, duke shkuar kështu deri në shtatë orë pritja e mërgimtarëve të cilën po largohen nga Kosova, transmeton Gazeta Metro.


Për këto pritje të gjata në këtë pikë, kanë bërë të ditur nga Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar.

Në njoftim e tyre thuhet se pritja në pikën kufitare Merdare pritja 6 orë e 40 minuta deri 7 orë për të dalë nga vendi.

Ndërsa për të hyrë 5 deri në 10 minuta.

Sipas të dhënave në pikat tjera kufitare trafiku është më i lirë ku brenda një ore mërgimtarët mund të dalin nga Kosova. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë