Loading…

E quajti budalla kancelarin austriak, Vucic mbron Dacicin

  • 20/11/2018 | 19:23

E quajti budalla kancelarin austriak, Vucic mbron Dacicin

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka deklaruar sot se Austria dhe kancelari i saj, Sebastian Kurz, janë miq të sinqertë të Serbisë.

Ai, siç përcjell “blic” i Beogradit, ka thënë kështu pasi që ministri serb i Punëve të Jashtme – Ivica Daçiq, në një konferencë për media, bëri shumë vërejtje ndaj Austrisë e njëkohësisht e kishte fyer kancelarin e saj Sebastian Kurz për përkrahjen që ky vend i kishte dhënë Kosovës për t’u pranuar në Interpol.

“Besojmë se Austria është mik i sinqertë. E kuptoj edhe atë që e ka thënë Daçiqi … Mendoj se edhe Sebastian Kurz është mik i sinqertë i vendit tonë. Por Daçiqi ka qenë i rreptë ndaj Kurzit edhe herën e fundi kur ai ka qenë këtu”, ka thënë Vuçiq, përcjell koha.net.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë