Loading…

E përdhunoi dhe në fund duke qeshur i tha së është pozitiv me HIV: Psikopati dënohet me burg të përjetshëm

  • 23/02/2022 | 17:51

E përdhunoi dhe në fund duke qeshur i tha së është pozitiv me HIV: Psikopati dënohet me burg të përjetshëm

Një përdhunues i kapur në kamerë duke bartur viktimën e tij përmes qendrës së qytetit të Leeds vetëm pak minuta para se ta sulmonte dhe më pas duke i tregoi se ishte HIV pozitiv, sot është dënuar me burgim të përjetshëm, transmeton Gazeta Metro.


Austin Osayande, 40 vjeç, iu tha se ai do të vuante një minimum prej 16 vitesh burg pasi përdhunoi 24-vjeçaren e tij, duke e kapur atë ndërsa ajo ishte duke pritur për një taksi në vitin 2015.

Gjykata e Kurorës së Leeds tha se Osayande ‘qeshi’ pasi sulmoi gruan, të cilës ai i tha se ishte pozitiv me HIV.

Më në fund, Osayande u dënua me brg të përjetshëm pas krimit makabër që kishte kryer 7 vite më parë./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë