Loading…

E pazakontë: Harruan foshnjën në aeroport të Arabisë, aeroplani rikthehet për ta marrur

  • 12/03/2019 | 14:13

E pazakontë: Harruan foshnjën në aeroport të Arabisë, aeroplani rikthehet për ta marrur

Një aeroplan është kthyer pak pasi që është ngritur në ajër, pasi një pasagjere e kishte harruar foshnjën në terminal, transmeton Gazeta Metro.


Një aeroplanit të Malaizisë iu është dashur të kthehet pas në Arabinë Saudite pasi që një pasagjerës iu është kujtuar se e ka harruar foshnjën në terminal.

Piloti, rrugës për në Kuala Lumpur e bëri kërkesën e pazakontë që ta kthente aeroplanin në aeroportin Jeddaj pak pasi që aeroplani është nisur.

Një video ku piloti e thërret kontrollin ajror të trafikut na tregon shkëmbimin e fjalëve në mes të pilotit dhe operatorëve duke kërkuar kthimin.

‘Zoti qoftë me ne. A mund të kthehemi?’ ishte pyetja e pilotit./gazetametro.net

https://www.youtube.com/watch?v=U3t8NYYWMKY

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë