Loading…

E papritur: Arrestohet avokati që zbuloi rastin e abuzimit të 16 vjeçares në Drenas

  • 20/02/2019 | 10:45

E papritur: Arrestohet avokati që zbuloi rastin e abuzimit të 16 vjeçares në Drenas

Arrestohet avokati Gazmend Halilaj, i cili dy javë më parë kishte zbuluar abuzimin seksual të 16 vjeçares nga Drenasi, transmeton Gazeta Metro.


Halilaj ka shkruar në Facebook se kjo ka ndodhur pasi që ka raportuar edhe një skandal tjetër në Inspektoriat policor të Kosovës.

Ai po pretendon se është arrestuar për shkak të zbulimit të rastit, ndërkohë prokuroria e as Inspektorati Policor ende nuk janë deklaruar për këtë çështje.

“Dje e raportova skandalin e radhës nga hetuesit e IPK’së. Që i dhanë dëshmi i gazetares së KTV’së, lidhur me privatësinë e rastit në Drenas. Shenjë hakmarrje të njëjtit sot më arrestuan”, ka shkruar Halilaj.

Para rreth dy javësh, 16-vjeçarja nga Drenasi (A.G), kishte shkuar në polici për të denoncuar profesorin e saj.

Por, në vend të gjetjes së ndihmës, ajo kishte gjetur një “padron” skllavërues policor./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë