Loading…

E paparë deri më tani: Kim Jong-un qan para sallës së mbushur me gra

  • 06/12/2023 | 13:51

E paparë deri më tani: Kim Jong-un qan para sallës së mbushur me gra

Diktatori i Koresë së Veriut Kim Jong-un është parë në një video që po qarkullon në rrjetet sociale teksa qan para qindra grave koreano-veriore teksa kishte një lutje për to, shkruan Gazeta Metro.


Diktatori po mbante një fjalim pranë një audience të mbushur përplot me gra koreane në zyret qendrore të Partisë Komuniste të Koresë së Veriut.

Kim po i luste ato që të lindin më shumë fëmijë duke tentuar që të adresoj problemin e lindshmërisë së ulët në vendin e tij.

Ai iu tha se për të mirën e partisë, revolucionit dhe të shtetit ato duhet të lindin më shumë fëmijë.

Më tej diktatori koreanoverior tha se ajo grua që lind më shumë se një fëmijë është heroinë./gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë