Loading…

E pabesuëshme: Shikoni se nga ku shënon

  • 24/11/2016 | 16:41

E pabesuëshme: Shikoni se nga ku shënon

Herron bëri gjuajtjen më mahnitëse të basketbollit. Gjuajtjen e bëri nga maja e një dige të madhe në Zvicër ku ka vendosur një rekord të ri në librin e rekordeve Ginis.


Ky djalosh shënoj në koshin e basketbollit nga një lartësi e pabësueshme, hiq më pak së 180.968m, transmeton gazetametro.net

diga

Herron, i cili theu rekordin botëror vetëm në përpjekjen e tij të tretë, tha se ishte ‘një moment i pabeuëshem.’

Ai i emocionuar shtoj që e kishte parë topin tek shkonte drejt koshit i cili gjendej 180.968m lartë, por ai ende kishte dyshime se a kishte hyri ose jo, deri sa i tregoj shoku i tij që qëndronte poshtë./gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë