Loading…

E mitura nga Shqipëria shkon për të lindur në QKUK

  • 03/12/2019 | 10:55

E mitura nga Shqipëria shkon për të lindur në QKUK

16 vjeçarja e komunitetit ashkali ishte është shtrirë në QKUK në repartin e gjinekolojisë për të lindur fëmijë, transmeton Gazeta Metro.


Këtë e ka bërë të ditur Policia e Kosovës, në njoftimin e së cilës thuhet se shtetasja e Shqipërisë ka treguar se që dy vjet bashkëjeton me të dyshuarin poashtu ashkali nga Shqipëria, në Ferizaj.

Viktima për momentin është në gjendje stabile dhe nuk raportohet për të arrestuar.

‘Raportohet se viktima femër (e mitur) ashkalike shtetase e Shqipërisë, ishte e shtrirë në QKUK në repartin gjinekologjik për të lindur fëmijë dhe se që dy vjet ishte duke bashkëjetuar në Ferizaj me të dyshuarin mashkull ashkali shtetas i Shqipërisë. Viktima për momentin është në gjendje stabile, nuk raportohet për të arrestuar’, thuhet në njoftimin e Policisë. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë