Loading…

‘E meritonte’: Goli i Armend Thaqit zgjidhet më i miri i javës në Conference League

  • 07/10/2022 | 12:32

‘E meritonte’: Goli i Armend Thaqit zgjidhet më i miri i javës në Conference League

Mbrojtësi i krahut të djathtë i Ballkanit, Armend Thaqi mbrëmë kundër Sivasspor hapi serinë e golave në fitoren historike me rezultat 3-4. Ai shënoi një super gol nga distanca, me ç’rast është zgjedhur edhe goli më i mirë i javës në Conference League, transmeton Gazeta Metro.


Goli i Thaqit i shënuar në minutën e 20’të u vlerësua si goli më i mirë i xhiros së tretë në Conference League.

Lidhur me këtë UEFA hapi një votim se cili gol menduan tifozët që ishte më i miri. Në garë me golin e Thaqit ishin edhe golat e shënuar nga Alex Baena (Villareal), Christian Kouame (Fiorentina) dhe Euclides Cabral (Apollon).

Golat e tjerë për skuadrën e drejtuar nga Ilir Daja i shënuan Arbër Potoku, Meriton Korenica dhe Ermal Krasniqi. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë