Loading…

E konfirmon Ukraina: Rusët qëlluan mbi 33 objekte të civilëve, vranë dy fëmijë

  • 25/02/2022 | 09:23

E konfirmon Ukraina: Rusët qëlluan mbi 33 objekte të civilëve, vranë dy fëmijë

Dy fëmijë u vranë nga bombardimet e rusëve dhe 33 objekte civile janë granatuar në 24 orët e fundit në Ukrainë.


Kështu tha ministria e Brendshme e Ukrainës në një njoftim.

“Deri tani, dy fëmijë janë vrarë, për fat të keq. Dhe ky është faji i vetëm i Federatës Ruse,” tha Vadym Denysenko, këshilltar i Ministrit të Punëve të Brendshme të Ukrainës.

“Armiku ka qëlluar mbi 33 objekte civile gjatë 24 orëve të fundit. Rusët po qëllojnë në objektet civile dhe po vrasin civilët tanë”, shtoi këshilltari i ministrit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë