Loading…

E konfirmon BE: Kurti dhe Vucic takohen të martën

  • 09/06/2021 | 12:52

E konfirmon BE: Kurti dhe Vucic takohen të martën

Raund i ri i dialogut midis Kosovës dhe Serbisë do të mbahet me 15 qershor, e martë, në Bruksel, njoftoi zëdhënësi i BE Peter Stano, transmeton Gazeta Metro. 


Takimi do të zhvillohet në mes të presidenti të Serbisë, Aleksandër Vucic dhe kryeministrit të Kosovës Albin Kurti.

“Në takimi do të marrë pjesë Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vucic dhe për herë të parë, Kryeministri i ri i Kosovës, Albin Kurti,” njoftoi Stano.

Stano shtoi se takimi do të ndërmjetësohet nga shefi i diplomacisë së BE, Josep Borrell dhe përfaqësuesi special i BE për dialogun midis Beogradit dhe Prishtinës, Miroslav Lajcak./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë