Loading…

‘E kam pa që pas kokës e kam xhamin çel’: E mbijetuara tregon se si doli nga autobusi që po digjej

  • 23/11/2021 | 20:20

‘E kam pa që pas kokës e kam xhamin çel’: E mbijetuara tregon se si doli nga autobusi që po digjej

Një e mbijetuar ka folur për aksidentin tragjik në Bullgari. Medina nga Sopoti i Kumanovës thotë se shpëtoi pasi kërceu nga dritarja e autobusit. Ajo ka thyer këmbën e majtë derisa thotë se në kohën e aksidentit ishte në gjumë.


Ajo së bashku me të fejuarin ishin ulur në ulësen e parafundit të autobusit.

Ata tregojnë se kanë qenë në ulësen e parafundit, ku për fat të mirë Lulëzimi ka qenë zgjuar dhe i vetëdijshëm në momentin e aksidentit duke parë çdo gjë me sytë e tij.

“Nuk di, unë isha në gjumë edhe veç kur i kam parë tu bërtitë njerëzit. Edhe e ka thy (i fejuari) xhamin….edhe nuk e di….E kam pas një njeri përmbi mu…ky (i fejuari) më thirrke edhe s’di qysh kam dalë jashtë. E kam pa që pas kokës e kam xhamin çel edhe i kam dhanë zor edhe kam kcy, më shumë nuk di”, thotë ajo.

“Tym i zi u kanë edhe si bomba me pas shperthy se krejt jemi kanë në gjumë, ora 2 e natës…Kam dëgju thirrje të fëmijëve se ka pas shumë fëmijë’, shpjegoi ajo, e cila po merr ndihmë mjekësore në spitalin e Sofjes.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë