Loading…

E ka ftuar Erdogani: Vucic merr pjesë në hapjen e aeroportit të ri të Stambollit

  • 27/10/2018 | 16:33

E ka ftuar Erdogani: Vucic merr pjesë në hapjen e aeroportit të ri të Stambollit

Kryetari i Serbisë, Aleksandar Vucic, ka paralajmëruar se të hënën do të marrë pjesë në hapjen e aeroportit të ri të Stambollit.

“Të hënën udhëtoj në Stamboll, do të marrë pjesë në hapjen e aeroportit më të madh në Evropë”, ka thënë ai, në festën e partisë së tij SNS”, transmeton gazetametro.net.

Për Kosovën, ai ka folur me stilin e njohur propagandues, duke e paraqitur popullin serb si të rrezikuar, e i cili paska nevojë për mbrojtje:

:Do të luftojmë ta mbrojmë popullin tonë në Kosovë, shenjtëruitë tona në Kosovë, të ruajmë paqen e stabilitetin gjë që nuk do të jetë e lehtë”, ka thënë Vucic sipas medieve serbe./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë