Loading…

E frikshme: Banorët dalin në rrugë pasi dëgjojnë vazhdimisht zhurmë nga nëntoka

  • 17/01/2022 | 14:01

E frikshme: Banorët dalin në rrugë pasi dëgjojnë vazhdimisht zhurmë nga nëntoka

Banorët e lagjes “Meteora” në Selanik kanë dhjetë ditë që përballen me një fenomen të çuditshëm, i cili ka tërhequr edhe vëmendjen e autoriteteve dhe mediave.


Ata janë mbledhur në qendër të lagjes dhe kanë treguar për mediat se çdo natë dëgjojnë një zhurmë të çuditshme që vjen nga toka.

“Zhurma dëgjohet zakoniisht natën dhe sidomos pas orës 12. Duket sikur dikush gërmon nëntokë, por nuk na kanë shpjeguar ende se për çfarë bëhet fjalë”, tregojnë banorët.

Ata kanë publikuar në rrjetet sociale edhe video nga momenti i zhurmës, video e cila ka marrë komente të ndryshme.

Zhurma dëgjohët në një perimetër prej rreth 1 kilometri, ndërsa banorët kanë dalë nga shtëpitë mbrëmjen e kaluar duke kërkuar zgjidhje për ankthin që iu ka shkaktuar.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë