Loading…

E fitoi çmimin ‘Oscar’ po nuk iu lejua pjesëmarrja në ceremoni

  • 03/03/2017 | 14:14

E fitoi çmimin ‘Oscar’ po nuk iu lejua pjesëmarrja në ceremoni

Asghar Farhadi është regjisori  irakian që fitoi çmimin “Oscar”, për filmin më të mirë në gjuhë të huaj, por nuk iu lejua të marrë pjesë atje për qëllime politike.


Faehadi fitoi me filmin “The salesman”, mirëpo  pavarësisht dëshirë të madhe që të jetë prezent në sallën “Dolby” në Hollywood, ku po ndaheshin çmimet nuk iu lejua të jetë atje për shkak vendimit të Presidentit të zgjedhut Donald Trump, për refuzimin e hyrjes në SHBA së vizitorëve nga shtatë vende myslimane të botës.

asghar-farhadi-the-salesman

Asghar Farhad, përmes një letre ka përshëndetur të gjithë filmbërësit dhe fituesit, gjithashtu i ka falenderuar  për çmimin.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë