Loading…

E diela nis me tërmet në Shqipëri

  • 05/02/2017 | 11:21

E diela nis me tërmet në Shqipëri

Një termet me magnitudë 3.7 ballë ka tronditur zonën e Ballshit në Shqipëri, në orët e para të ditës së diel. Instituti i Gjeoshkencave thotë se tërmeti ka rënë në orën 00:13.


Siç raportojnë mediat shqiptare, epiqendra e tërmetit ka qenë në Hekal, rreth 5 kilometra në jug të Ballshit.Tërmeti ka qenë me një thellësi 5 kilometra, ndërsa banorët e zonës janë frikësuar nga lëkundjet. Nuk raportohet as për të dëmtuar apo dëme materiale.

Nga ana tjetër banorët kanë thënë se lëkundjet kanë ardhur si pasojë e shpimeve për naftë nga kompanitë që kanë aktivitet në këtë zonë. /gazetametro.net.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë