Loading…

E dashura e italianit që fitoj Eurovisionin vuan nga një sëmundje e rrallë, i cenohet jeta seksuale

  • 02/06/2021 | 11:25

E dashura e italianit që fitoj Eurovisionin vuan nga një sëmundje e rrallë, i cenohet jeta seksuale

E dashura e italianit të njohur, që e fitoi Eurovision, Damiano David, Gorgia Soleri e cila është aktiviste, së fundmi është komentuar për jetën e saj shëndetësore, pasi u mësua se po vuan nga një sëmundje e rrallë kronike, transmeton Gazeta Metro.


Kohët e fundit ajo u diagnostikua me “Vulvovaginitis kronike”, e njohur gjithashtu si “Vagina e depresionuar”.

Ajo shpesh ndan përvoja që nuk janë aspak të këndshme me ndjekësit e tij në profilin e saj në Instagram, duke dashur të ndihmojë të gjitha vajzat që po kalojnë të njëjtën gjë. Sipas saj, këngëtari që i solli fitoren Italisë dhe njëherë i dashuri i saj, Damiano është mbështetja e saj e madhe dhe respekton vendimin e përbashkët për të mos ndarë detaje të marrëdhënies së tyre me publikun.

Ndryshe, Vulvodinia është një sëmundje e fshehtë dhe shumë e dhimbshme vaginale, që në shumicën e rasteve cenon jetën seksuale dhe kjo që shpesh injorohet nga mjekët dhe pacienti në mos njohurin e kësaj sëmundje vuan dhimbje të pashpjegueshme.

Nuk ka ndonjë arsye kryesore që shkakton këtë sëmundje, por mjekët thonë së infeksionet e shumta vaginale e sidomos Candidas dhe infeksionet e rrugëve urinare./gazetametro.net  

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë