Loading…

E çuditshme: Peshku ‘ngjallet’ në pjatë edhe pse ishte i pjekur |VIDEO

  • 02/05/2018 | 16:43

E çuditshme: Peshku ‘ngjallet’ në pjatë edhe pse ishte i pjekur |VIDEO

Klientët e një restoranti në Kinë, mbetën të hutuar nga një peshk që nisi të lëvizte në pjatë, megjithëse ishte i pastruar dhe i pjekur.


Videoja e postuar më poshtë, e tregon këtë krijesë teksa nisë të lëvizë bishtin, para se të hidhet prej pjatës dhe të shkaktoi rrëmujë në tavolinë, transmeton Telegrafi.

Të pranishmit qëndrojnë në këmbë dhe provojnë të largohen prej peshkut ‘zombie’ që shpërndante qepët që kishte sipër, derisa përpëlitej.

Njohësit e krijesave të detit, kanë thënë se mund të jetë shkaktuar nga disa qeliza që i përgjigjen stimulit, përkundër faktit që nuk janë të lidhura me tru apo zemër.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë