Loading…

Dyzi e Repa: 6 fshatrat me emrat më inetersant në Podujevë

  • 26/01/2022 | 11:28

Dyzi e Repa: 6 fshatrat me emrat më inetersant në Podujevë

Podujeva e njohur edhe si Besiana është qytet i vjetër i Krahinës së Llapit, qendër administrative e Komunës së Podujevës, shkruan Gazeta Metro.


Kjo komunë ka 74 fshatra.  Më poshtë Metro ju sjellë gjashtë nga emerat më interesant të fshatrave në Podujevë:

Bajçina
Revuqi
Majaca
Godishnjaku
Dyzi

Podujeva dikur qytezë e vjetër e Krahinës së Llapit, në ditët e lirisë po shndërrohet në një qytet të bukur e qendër me rëndësi ekonomike, arsimore, tregtare, turistike, politike, kulturore, sportive, joshëse për llapjanët, kosovarët e të huajt./gazetametro.ne

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë