Loading…

‘Dynamic Front 22’: FSK stërvitet me Ushtrinë Amerikane në Gjermani

  • 21/02/2022 | 14:19

‘Dynamic Front 22’: FSK stërvitet me Ushtrinë Amerikane në Gjermani

Forcat e Sigurisë së Kosovës janë duke vazhduar përgatitjet për pjesëmarrjen e tyre në stërvitjen shumëkombëshe me forcat aleate “Dynamic Front 22” që do të mbahet në Gjermani, transmeton Gazeta Metro.


“Kjo stërvitje është e projektuar për të përmirësuar aftësinë e vendeve aleate dhe partnere për të përmirësuar dhe avancuar aftësinë e zjarrit me rreze të gjatë. Vazhdojmë së bashku me forcat amerikane dhe aleatët tjerë, të bashkuar dhe të vendosur, për mbrojtjen e paqes, sigurisë dhe stabilitetit kontinental dhe global”, ka shkruar ministri Mehaj në Facebook.

Stërvitja Dynamic Front organizohet nga Ushtria Amerikane në Europë dhe me synim të përforcimit të kapaciteteve dhe përmirësimit të aftësive të shteteve partnere./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë