Loading…

Dybala vendimtar – Roma fiton dhe siguron Ligën e Evropës

  • 04/06/2023 | 23:28

Dybala vendimtar – Roma fiton dhe siguron Ligën e Evropës

Roma ka siguruar kualifikimin për në Ligën e Evropës sezonin e ardhshëm.


Skuadra e drejtuar nga Jose Mourinho mposhti sonte Spezian, në kuadër të javës së 38-të dhe të fundit të këtij sezoni në Serie A.

Ndeshja e zhvilluar në “Olympico” përfundoi me rezultatin 2:1.

Pikët e plota romakëve dhe një vend në Ligën e Evropës ia siguroi Paulo Dybala, i cili shënoi nga penalltia në minutën e 89-të.

Paraprakisht për vendasit kishte shënuar Nicola Zalewski, në minutën e 43-të.

Për skuadrën mysafire golin e vetëm e shënoi Dimitrios Nikolaou, në minutën e gjashtë.

Roma e mbyll sezonin me 63 pikë në pozitën e gjashtë.

Ndërkaq, Spezia i shpëtoi rënies edhe falë humbjes së Hellas Veronas ndaj Milanit.

Spezia sezonin e mbyll me 31 pikë në pozitën e 17-të. /Gazeta Express/

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë