Loading…

Dy vjet e gjysmë burg e 400 euro gjobë për vjedhje të rëndë në Ferizaj

  • 11/05/2022 | 17:12

Dy vjet e gjysmë burg e 400 euro gjobë për vjedhje të rëndë në Ferizaj

Gjykata Themelore në Ferizaj, ka dënuar sot me dy vjet e gjysmë heqje lirie dhe 400 euro gjobë të pandehurin K.P., shtetas kosovar, pasi ka kryer veprën penale vjedhje e rëndë.


I pandehuri akuzohet se më datat 21-22 tetor 2020 në Ferizaj, me dashje dhe me qëllim të përvetësimit të kundërligjshëm të dobisë pasurore për vete, ka kryer veprën penale vjedhja e rëndë sipas Kodit Penal të Kosovës.

Kundër këtij aktgjykimi, palët kanë të drejtë ankese në afat prej 15 ditëve nga dita e pranimit të aktgjykimit në formë të shkruar. Ankesa i drejtohet Gjykatës së Apelit në Prishtinë, përmes Gjykatës Themelore të Ferizajt.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë