Loading…

Dy shqiptarë punojnë në Shtëpinë e Bardhë, takojnë Thaçin

  • 01/10/2017 | 16:18

Dy shqiptarë punojnë në Shtëpinë e Bardhë, takojnë Thaçin

Gjatë vizitës zyrtare në SHBA, presidenti Hashim Thaçi është takuar me dy shqiptarë nga Kosova të cilët janë pjesë e stafit në Shtëpinë e Bardhë.

Me këtë rast Thaçi është shprehur lumtur me të arriturat e bashkëkombësve të tij, Yll e Ylber Bajraktarin.

Postimi i plotë i Presidentit:

Pas takimit të ngrohtë dhe përmbajtësor, zv. Presidenti Pence, me shumë krenari, më tha: ” zoti President, tani do të kem nderin që t’ju njoftoj me dy të rinj me origjinë nga Kosova, Yll dhe Ylber Bajraktarin. Ata punojnë me ne në Shtëpi të Bardhë”.

Sigurisht, m’u bë zemra mal me të arriturat e tyre.

Ylli dhe Ylberi, me punë dhe vetëmohim, pa të njofshëm e pa hile, arritën në majat e administratës amerikane.

Njëkohësisht, kjo flet edhe për zemrën e madhe dhe të hapur të popullit amerikan, e cila, mbi të gjitha, e çmon punën, guximin dhe besnikërinë.

Yll dhe Ylber, jam krenar me ju! Ju priftë e mbara gjithmonë! HTH

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë