Loading…

Dy serbë e rrahin kosovarin në Veri të Mitrovicës, ankohet nëna e tij

  • 11/12/2019 | 12:19

Dy serbë e rrahin kosovarin në Veri të Mitrovicës, ankohet nëna e tij

Një grua nga Mitrovica Veriore është ankuar se djalin e saj e kanë sulmuar dy persona të panjohur që dyshohet të jenë serbë, transmeton Gazeta Metro.


Nëna e viktimës e ka njoftuar Policinë e Kosovës për rastin, gjatë ditës së djeshme.

Si pasojë e këtij sulmi, viktima ka marrë lëndime të lehta trupore, të cilit I është ofruar trajtim mjekësor.

Lidhur me rastin është njoftuar prokurori.

‘Rr. Oslobogjenje, Mitrovicë Veriore 10.12.2019 – 12:45. Ankuesja femër K-Shqiptare, ka njoftuar se iu është sulmuar djali i saj, nga dy persona  të panjohur e që dyshohet se ishin të nacionalitetit serb. Viktimës iu janë shkaktuar lëndime të lehta trupore  dhe të njëjtit i është ofruar tretman mjekësor. Lidhur me rastin është njoftuar prokurori’, thuhet në raportin 24 orësh të Policisë. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]zetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë