Loading…

Dy raste me coronavirus në Kosovë: Mblidhet qeveria

  • 13/03/2020 | 17:49

Dy raste me coronavirus në Kosovë: Mblidhet qeveria

Qeveria e Kosovës do të mblidhet sonte në ora 19:00.


Kjo vjen pas konfirmimit të dy rasteve të konfirmuara në Kosovë me virusin COVID19.

Për rastet pozitive me koronavirus në Kosovë e ka konfirmuar ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia nëpërmjet një konference për media së bashku me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti.

Kurti gjatë konferencës ka bërë të ditur se qeveria do të mblidhet në ora 19:00 lidhur me çështjen.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë