Loading…

Dy personat që dhunuan dy të mitura në Ferizaj, janë nga Maqedonia e Veriut

  • 10/06/2021 | 11:42

Dy personat që dhunuan dy të mitura në Ferizaj, janë nga Maqedonia e Veriut

Dy vajzat e mitura që janë dhunuar dje në Ferizaj, janë dhunuar nga dy shtetas të Maqedonisë së Veriu, shkruan Gazeta Metro.


Policia e Kosovës ka dhënë detaje nga ngjarja e trishtë në Ferizaj.

Bëhet e ditur se dje rreth orës 01:15, janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj shqiptarë, shtetas të Republikës së Maqedonisë Veriore, pasi që dyshohet se të njëjti kanë kryer veprën penale të dhunimit, ndaj viktimave femra kosovare (të mitura).

Me vendim të prokurorit, të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.

Raporti i plotë:

Ferizaj 09.06.2021 – 01:15. Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj shqiptarë, shtetas të Republikës së Maqedonisë Veriore, pasi që dyshohet se të njëjti kanë kryer veprën penale të dhunimit, ndaj viktimave femra kosovare (të mitura). Me vendim të prokurorit, të dyshuarit janë dërguar në mbajtje. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë