Loading…

Dy persona me veturë me targa ruse sulmojnë policin në Kullë

  • 07/06/2017 | 12:27

Dy persona me veturë me targa ruse sulmojnë policin në Kullë

Në pikëkalimin kufitar ‘Kulla’, dje në orën 19:30, dy persona të dyshuar janë arrestuar pasi kanë sulmuar fizikisht zyrtarin policor.


“Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj shqiptarë, të cilët kanë hyrë në Republikën e Kosovës me veturën e tyre me targa ruse, ku gjatë kontrollit është konstatuar se vetura për shkak të dokumentacionit nuk mund të hyjë në Kosovë, ndërsa të dyshuarit e kanë sulmuar fizikisht zyrtarin policor”, thotë Policia.

Me vendim të prokurorit, njëri nga të dyshuarit është liruar, ndërsa tjetri është dërguar në mbajtje.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë