Loading…

Dy kosovarë të vrarë në Novi Pazar: Zbulohen motivet

  • 02/10/2020 | 00:03

Dy kosovarë të vrarë në Novi Pazar: Zbulohen motivet

Rreth orës 19:00 në Novi Pazar sot mbeti i vrarë pronari i agjensionit turistik ‘Selo Tours’, transmeton Gazeta Metro.


Sipas dëshmive të fundit nga të afërmit e viktimës është zbuluar edhe motivi i kësaj vrasje.

Ata thanë se kishte një keqkuptim midis Selajdinit dhe baxhankut të tij për kohë të gjatë. Janjeva kishte një proces gjyqësor me gruan e tij sot, dhe ai ishte i ulur në njërin nga lokalet në lagje, transmeton Gazeta Metro.

Sipas dëshmitarëve okularë, ata gjetën në makinë D.Z dhe E.S, dhe pastaj pati një konflikt derisa u plagosën edhe me armë dhe njëri nga plumbat qëlloi baxhankun e Selajdinit, pastaj edhe E.S nxorri një armë, i cili po qëndronte në vendin e shoferit dhe vrau Selajdinin. Dëshmitarët thonë se gjithçka dukej si në filma aksion.

Kjo ngjarje dëshmohet edhe nga video, e cila shpejt u bë virale, transmeton Gazeta Metro.

Anëtarët e Administratës së Policisë menjëherë shkuan në vendin e ngjarjes. Hetimi u krye rreth orës 8 të pasdites, dhe rruga, një nga më të ngarkuarat në qytet, ishte bllokuar për trafik dhe këmbësorë gjatë gjithë kohës.

Siç zbulojmë, policia menjëherë zbuloi identitetin e vrasësit për E.. (1981) ishte lëshuar një urdhër dhe ai po kërkohet intensivisht, ka mësuar RTV Novi Pazar./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë