Loading…

Dy istogali i kap efekti karantinë: Ushtrojnë dhunë në familje duke rrahur gratë

  • 31/03/2020 | 12:25

Dy istogali i kap efekti karantinë: Ushtrojnë dhunë në familje duke rrahur gratë

Policia e Kosovës dje ka arrestuar dy persona në Istog, pasi që të njëjtit kanë ushtruar dhunë në familje, ndaj dy viktimave femra, shkruan Gazeta Metro.


Sipas raportit të Policisë bëhet e ditur se dje në dy raste të ndara janë arrestuar dy persona në Istog.

Dy të arrestuarit kishin ushtruar dhunë familjare njëri ndaj bashkëshortes, ndërsa tjetri ndaj viktimës femër.

Që të dy janë dërguar në mbajtje, derisa viktimat kanë marrë tretman mjekësor.

Raporti i plotë i Policisë së Kosovës:

Istog 30.03.2020 – 07:00. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që i njëjti kishte ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes së tij viktimës femër K-Shqiptare. Me vendim të prokurorit i dyshuar është dërguar në mbajtje.

Istog 30.03.2020 – 18:30. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që i njëjti kishte ushtruar dhunë ndaj viktimës femër kosovare. Viktima marrë tretman mjekësor dhe ka lëndime të lehta, ndërsa me vendim të prokurorit i dyshuar është dërguar në mbajtje./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë