Loading…

Dukagjin Gorani fiton votat për t’u bërë deputet

  • 21/06/2017 | 15:09

Dukagjin Gorani fiton votat për t’u bërë deputet

Dukagjin Gorani, i antarësuar së voni në Vetëvendosje, më parë këshilltar i ish-kryeministrit Hashim Thaçi, ka arritur të marrë votat e mjatueshme për t’u zgjedhur deputet i legjislaturës së re të Kuvendit të Kosovës.


Në listën e publikuar sot nga Vetëvendosje, të kandidatëve në zgjedhjet e 11 qershorit nga kjo parti, që janë zgjedhur deputetë, është edhe emri i ish analistit të emisionit Click në RTV 21, Dukagjin Gorani, shkruan gazetametro.net.

Gorani, në një postim në Facebook, disa ditë pas zgjedhjeve të 11 qershorit, kishte thënë se nuk i ka gjasat e mëdha për t’u bërë deputet, por doli të jetë e kundërta.

Zgjedhja e Goranit deputet, e fut atë në listën e emrave që për herë të parë bëhen pjesë e Kuvendit të 120 përfaqësuesve të popullit.

Më poshtë postimi i Goranit, i disa ditëve më parë, ku ai shprehte dyshimin se i kishte marrë votat e mjaftueshme për deputet:

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë