Loading…

Dubai, mrekullia e ngjyrave përmes luleve (Foto)

  • 15/02/2017 | 16:27

Dubai, mrekullia e ngjyrave përmes luleve (Foto)

Dubai është vendi i disa prej mrekullive më të shtrenjta dhe më të rëndësishme të arkitekturës, por kohët e fundit është bërë edhe ‘shtëpia’ e kopshtit më të madh në botë.


Ai nuk është vendi, që ju prisnit për të parë kopshtin më të madh të luleve për shkak të tokës së shkretë.

Dubai vazhdimisht zhvillon mega projekte, kështu që nuk është për t’u habitur se tashmë aty ka ‘rritur’ edhe një parajsë për sytë.

I quajtur “Dubai Miracle Garden” ai u hap më 14 shkurt dhe mbulon një sipërfaqe prej 72.000 metra katrorë.

Për ndërtimin e tij janë përdorur 100 milion lule dhe numërohen 70 lloje të ndryshme të tyre./gazetametro.net

m91487168858

a11487168784

a21487168787

a31487168838

Dubai Miracle Garden

a61487168913

m31487168790

m61487168794

dubai-vendi-me-kopshtet-me-te-bukur-ne-bote-6

miracle-garden-14

 

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë