Loading…

‘Duam rrymë’, banorët bllokojnë sërish rrugën në Kodrën e Trimave

  • 13/02/2017 | 18:51

‘Duam rrymë’, banorët bllokojnë sërish rrugën në Kodrën e Trimave

Ndërprerjet e shpeshta të energjisë elektrike kanë shtyrë një numër të madh të banorëve të lagjes ‘Kodra e Trimave’ që të dalin në protestë.


Kjo është hera e dytë që këta banorë bëjnë një veprim të tillë, për kundërshtuar kështu reduktimet që kanë nisur tash e sa ditë.

Nga një fotografi e shpërndarë në rrjetin social Facebook shihet se si këta banorë kanë bllokuar edhe rrugën kryesore.

Duke brohoritur “Duam rrymë”, banorët po ashtu bëjnë thirrje që protesta të jetë e qetë./gazetametro.net

bllokimi-i-rruges

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë