Loading…

Dua nis punën për albumin e saj të tretë, jepen detajet e para

  • 03/06/2021 | 15:40

Dua nis punën për albumin e saj të tretë, jepen detajet e para

Bashkëpunëtoret e Dua Lipës kohët e fundit kanë folur për albumin tjetër të këngëtares dhe zbuloi se ajo tashmë ka filluar të punojë në të.


Këngëtarja britanike u tregua e sinqertë në lidhje me muzikën e saj të re! Në një intervistë për Variety, ylli i popit 25-vjeçar zbuloi se pas 2 hiteve, ajo tashmë ka një album të tretë në mendje. Ekzekutivi i etiketës së saj Warner Records, Joe Kentish foli me shtëpinë botuese për albumin e ardhshëm, transmeton lajmi.net.

“Sa herë që mendojmë se është ulur, një tjetër single shfaqet në një territor tjetër ose në një platformë tjetër. Dhe etika e saj e punës është legjendare. Ne e përdorim atë si një shembull për artistët e tjerë në etiketë dhe unë e di se kompania e saj e menaxhimit, Tap Music, bën të njëjtën gjë. Ai zbuloi se Dua “tashmë po mendon” për albumin e saj të tretë dhe po planifikon të nxjerrë “diçka krejtësisht të ndryshme dhe në shkallë”.

“Ajo po fliste për albumin e tretë kur mezi e kishim bërë të dytin. Ju jeni gjysmë duke pritur që ajo mund të dëshirojë të bëjë një pushim ose të vazhdojë gjërat ndryshe, por ajo është si “E drejtë, çfarë tjetër?” Interesat e saj, njohuritë e saj, etja e saj për të mësuar gjëra të reja dhe për të kontrolluar atë që bën vetëm rritet dhe rritet. Ajo po merr kohë për të realizuar plotësisht albumin nga ana konceptuale, por besimi i saj në vetvete dhe besimi se ajo mund të nxjerrë diçka krejtësisht të ndryshme dhe në shkallë është rritur”.

Për të pakthyeshmet, Lipa nuk ka gjetur sukses vetëm në industrinë e muzikës. Ajo gjithashtu ka gjetur suksesin kryesor për sa i përket famës dhe popullaritetit gjithashtu. Deri më sot, fituesi i Grammy krenohet me një numër të madh 62.2 milion ndjekës vetëm në Instagram dhe ky numër po rritet vazhdimisht.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë