Loading…

Dua Lipa merr nënshtetësinë shqiptare, lajmi hyn në kuizin e javës të BBC’së

  • 04/12/2022 | 14:22

Dua Lipa merr nënshtetësinë shqiptare, lajmi hyn në kuizin e javës të BBC’së

Këngëtarja me famë botërore Dua Lipa, zyrtarisht e ka marrë nënshtetësinë shqiptare.


Nënshtetësia shqiptare që mori Lipa, është bërë pjesë e kuizit të medias britanike BBC.

“Këngëtares britanike Dua Lipa i është dhënë nënshtetësia në cilin shtet, për promovimin e tij përmes muzikës dhe famës së saj?”, ishte pyetja.

Deri tani, 18% janë përgjigjur për Kosovën dhe 11% për Bosnjen, transmeton klankosova.tv.

Por, shumica e kanë gjetur përgjigjen e saktë që është Shqipëria.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë