Loading…

Drenusha Demaj vuan nga një sëmundje e rëndë, kostoja e mjekimit është 250 mijë euro

  • 24/08/2018 | 15:57

Drenusha Demaj vuan nga një sëmundje e rëndë, kostoja e mjekimit është 250 mijë euro

Për shkak të shumës së madhe të parave që nevojiten për mjekimin e saj, familja e Drenusha Demaj nga Drenasi kërkon ndihmën e njerëzve të vullnetit të mirë për ta ndihmuar atë.


Drenusha 26-vjeçare vuan nga një sëmundje e rëndë e mëlçisë, respektivisht është diagnostikuar me një sëmundje të rrallë të enëve të gjakut, e njohur si “Epithelioid hemangioendothelioma”, dhe trajtimi i sëmundjes duhet të bëhet jashtë vendit.

Kostoja për mjekimin e kësaj sëmundjeje arrin në 250 mijë euro.

Të gjithë të interesuarit për të kontribuar në shërimin e Drenusha Demajt, këtë mund ta bëjnë në:

Transfere brenda Kosovës  – TEB Banka: 2011000065726464

Transfere jashtë Kosovës

Kodi i Swiftit/ BIC – TEBKXKPR

Emri i përfituesit  –  Drenushe Demaj

Iban i përfituesit  –   XKo52011000065726464

Adresa e përfituesit  – Hyzri Talla – 4.Fushë Kosovë.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë