Loading…

Drenica për një akrep i thërret zjarrfikësit |VIDEO

  • 06/08/2018 | 15:57

Drenica për një akrep i thërret zjarrfikësit |VIDEO

Për një akrep që kush e di si ishte futur në vaskën e banjos në shtëpinë e tij, një qytetar nga Skenderaj ka kërkuar ndihmën e zjarrfikësve.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Aqarevë në shtëpinë e Hajdin Avdullahi.

Ky madje ka ftuar zjarrëfikësit në Prishtinë për të hequr akrepin.

“I kom thirrë zjarrfiksat janë ardhë e kanë marrë. Tani Prishtina i ka çu këta të Skenderajit”, thotë Hajdini.

Edhe pse njihen si gjallesa të rrezikshme, prej 1500 llojeve të akrepëve në gjithë botën, vetëm 25 kanë helm vdekjeprurës, ndërsa të tjerët më së shumti mund të kenë helm të fuqishëm sa ai i bletës. /gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë