Loading…

Drenasi bëhet me kamera monitoruese

  • 24/11/2016 | 12:01

Drenasi bëhet me kamera monitoruese

Nënkryetari i Komunës së Drenasit, Arsim Haxhiu i shoqëruar nga drejtoresha e Shërbimeve Publike, Hyrije Xhemajlaj-Thaqi, drejtori i Inspektoriatit, Milaim Hajdari kanë vizituar Stacionin Policor në Drenas ku janë pritur nga Komandanti i këtij Stacioni, Driton Morina.

Qëllimi i kësaj vizite ishte inspektimi i implementimit të projektit të vendosjes së kamerave në qytetin e Drenasit. Ky projekt është realizuar në bashkëpunim të ngushtë nga Drejtoria e Shërbimeve Publike dhe Emergjencë dhe Stacionin Policor në Drenas, ku janë marrë edhe sugjerimet nga policët e Drenasit për pikat kyçe për vendosjen e kamerave të sigurisë, pasi që vëzhgimi i kamerave të sigurisë do të bëhet nga Stacioni Policor i Drenasit.

Sipas komandantit të Stacionit Policor në Drenas, Driton Morina, me vendosjen e këtyre kamerave, ky projekt do t‘i ndihmojë Policisë së Kosovës për zbulimin e veprave të ndryshme. Këtë vit është implementuar faza e parë e këtij projekti, ndërsa vitin e ardhshëm do të vazhdoj edhe faza e dytë për zgjerimin e vendosjes së kamerave në qytetin e Drenasit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë