Loading…

Drejtoria e Inspekcionit në Prishtinë hidhet në aksion, shkak tollovia

  • 27/03/2023 | 14:20

Drejtoria e Inspekcionit në Prishtinë hidhet në aksion, shkak tollovia

Drejtoria e Inspekcionit në Komunën e Prishtinës, përmes një njoftimi në Facebook, kanë thënë se edhe sot ka vazhduar aksioni i kësaj drejtorie ndaj transportuesve ilegal të udhëtarëve, shkruan Gazeta Metro.


Sipas kësaj drejtorie, në dy pika, në qendër të qytetit dhe Dardani, janë duke kontrolluar hyrjen dhe parkimet ilegale.

Nga inspekcioni i kryeqytetit thanë se kjo po bëhet me qëllim që të eliminohen tollovitë, dhe për ti detyruar ata të paguajnë taksën në Staionin e Autobusëve.

Postimi i plotë:

Sot po vazhdon aksioni i Drejtoria e Inspekcionit – Komuna e Prishtinës ndaj transportuesve ilegal të udhëtarëve në kryqytet.
Në dy pika, në qendër të kryeqytetit dhe në Dardani (afër Stacionit të autobusëve) janë duke kontrolluar dhe ndaluar hyrjen dhe parkimin ilegal të transportuesve të udhëtarëve.
Aksioni i inspektorëve të rendit komunal po bëhet me qëllim të evitimit të tollovisë e cila po krijohet në kyeqytet dhe me qëllim që të njëjtit t’i detyrojmë të futen në Stacionin e Autobusëve dhe të paguajnë taksën e përcaktuar nga kjo ndërmarrje!/gazetametro.net

Më të fundit
...

  • 02/06/2023 | 04:01
...

  • 02/06/2023 | 04:00
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë