Loading…

Drejtori i Juventusit flet për rinovimin e Dybalas, por çuditë me deklaratën e tij për Martial

  • 18/01/2022 | 22:01

Drejtori i Juventusit flet për rinovimin e Dybalas, por çuditë me deklaratën e tij për Martial

Drejtori i Juventusit, Maurizio Arrivabene, këmbëngul se Paulo Dybala po trajtohet në të njëjtën mënyrë si çdo lojtar tjetër më klub edhe pse kontrata e tij po përfundon, ndërsa shtoi se ata nuk do të marrin Anthony Martial nga Manchester United ‘në ato shifra’ që paguhet francezi.


Drejtori foli në Sport Mediaset tij para ndeshjes e Sampdorian dhe pyetja për argjentinasin ishte e natyrshme.

“Kam thënë më parë se do të flasim për këtë në shkurt. Nuk është vetëm Dybala, ka edhe kontrata për t’u diskutuar me Cuadrado, Perin, kampionin evropian Bernardeschi dhe gjithashtu De Sciglion. Ne kemi thënë tashmë se do të ketë kohë për të folur me të gjithë, përfshirë Dybalan”.

“Unë nuk mendoj se dikush do të hyjë dhe do të përpiqet të nënshkruajë me ta si lojtarë të lirë. Ne kemi një raport të shkëlqyer me ta, ata janë shumë afër Juventusit dhe ne do të bëjmë me qetësi atë që duhet, në shkurt”, deklaroi Arrivabene.

Në fund, Arrivabene u pyet gjithashtu bisedimet me Manchester United për huazimin e Anthony Martial.

“Jo në ato shifra, jo. Ne as nuk do ta diskutojmë me shifra të caktuara”, deklaroi ai.

Raportohet se Manchester United dëshiron që Juve jo vetëm të mbulojë pagën e Martial për gjashtë muaj, por edhe të paguajë një shumë të madhe për të marrë francezin në huazim.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë