Loading…

Drecun thotë se është formuar baza e shënimeve për ‘krimet e UÇK’së’

  • 19/07/2018 | 15:48

Drecun thotë se është formuar baza e shënimeve për ‘krimet e UÇK’së’

Kryetari i Këshillit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë Milorad Drecun është takuar sot me ndihmës sekretarin e përgjithshëm të KB-së për çështje politike Miroslav Jenç.

Ai, siç ka njoftuar tanjug, me këtë rast ka thënë se është formuar baza unike e shënimeve për të gjitha ato që ai i ka quajtur krime të bëra nga UÇK.

Kjo bazë, ka thënë Drecun nuk është selektive në raport me përkatësinë viktimave ndërsa shoti se qëllimi është zbardhja e krimeve në Kosovë.

Drecun, nuk ka përmendur krimet e ushtrisë e të policisë serbe kundër popullatës civile shqiptare në Kosovë.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]et
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë