Loading…

Dramë në Premierligë, këto skuadra sigurojnë pjesmarrjen në Ligën e Kampionëve

  • 23/05/2021 | 19:04

Dramë në Premierligë, këto skuadra sigurojnë pjesmarrjen në Ligën e Kampionëve

Sot është zhvilluar edhe xhiroja e 38-të dhe e fundit e kampionatit anglez Premierligë ku janë përcaktuar edhe skuadrat e top-katërshes si dhe ato që bien në kategorinë e dytë të futbollit anglez.


Liverpooli ka fituar me rezultat 2-0 ndaj Crystal Palace dhe kështu ka siguruar një vend në Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm duke u pozicionuar në vendin e tretë, përcjell KosovaPress.

Chelsea ka pësuar disfatë nga Aston Villa me rezultat 2-1 nga Aston Villa por e ka siguruar vendin e katërt duke iu falenderuar fitores s% Tottenhamit ndaj Leicester Cityt me rezultat 4-2.

Nga liga kanë rënë Sheffield United, West Bromi dhe Fulhami.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë