Loading…

Dragashi në gjendje alarmante, edhe sot pa energji elektrike

  • 07/01/2017 | 08:58

Dragashi në gjendje alarmante, edhe sot pa energji elektrike

Dje është raportuar se disa fshatra në komunën e Dragashit, përveç problemeve me bllokim të rrugëve nga bora, atyre iu është ndalur edhe energjia elektrike. Ndërsa banorët atje kanë njoftuar se edhe sot mungon energjia elektrike ndërsa temperaturat janë ngriur – 15 grad celciues.


Deri më tani nuk ka asnjë reagim nga institucionet përkatëse të komunës së Dragashit. Ndërsa KEDS, që tashme e ka lënë komunën e Dragashit 50 orë pa rrymë dhe nuk ka njoftuar për shkaqët e ndërprerjës dhe deri sa do të zhgjasë kjo ndërprerje .

Ndërkohë, nëpër rrugët lokale të kësaj komune malore po qarkullohet me mjaftë vështirësi, prandaj apelohet tek drejtuesit e automjeteve që mos të lëvizin me automjete, nëse nuk e kanë të domosdoshme, e nëse marrin pjesë në trafik, të pajisen me goma dimri dhe të kenë edhe zinxhirët.

Banorët e fshatrave përreth janë organizuar që vetë të bëjnë pastrimin e rrugëve të fshatrave të Dragashit, pasiqë nuk kanë pasur ndihë nga komuna.

Komuna e Dragashit, sipas statistikave i ka mbi 45,000 banorë në dy treva, atë të Opojës dhe të Gores, me gjithë mërgimtarë./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë