Loading…

Dosjet mijëra faqëshe që Serbia dërgoi kundër Haradinajt (Foto)

  • 06/04/2017 | 15:18

Dosjet mijëra faqëshe që Serbia dërgoi kundër Haradinajt (Foto)

Që nga 4 janari Haradinaj është arrestuar në bazë të një fletarresti serb nën akuzat për krime lufte.


Pas arrestimit qeveria serbe i ka bërë thirrje autoriteve në Francë që ta ekstradojnë Haradinajn në Serbi për të cilin ka dërguar një dosje me mijëra faqe kundër tij.

Në disa fotografi që ka siguruar Magazina.al, në gjykatën në Colmar ku po mbahet seanca, shihet dosja me mijëra faqe kundër Haradinajt, të cilin gjykata fatje e ka shqyrtuar dhe pritet të merr edhe vendimi për ekstradimin e tij në Serbi ose jo, edhe pse ky vemdim flitet se do të shtyhet për një sencë tjetër. /gazetametro.net

2-16

ff

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë