Loading…

Dorëhiqet shefi i AKI’së

  • 27/01/2017 | 16:58

Dorëhiqet shefi i AKI’së

Shefi i Agjencisë Kosovare për Inteligjencë, Agron Selimaj, para pak minutash ka hequr dorë nga detyra e të parit të inteligjencës kosovare.


Këtë për gazetametro.net e kanë konfirmuar burime nga brenda AKI’së dhe Ministrisë së Punëve të Brenshme. Sipas burimeve, vendimi për dorëheqje është marrë sot.

Arsye për dorëheqje thuhet të jetë mungesa e informacioneve për ngjarjet në veri. Burimet tregojnë që AKI’ja nuk i kishte dhënë mjaftueshëm informata paralajmëruese Qeverisë dhe Presidencës.

Ndryshe, Selimaj është në krye të AKI’së që nga 2015’a, pasi kishte zënë vendin e Bashkim Smakajt, që deri atëherë udhëhiqte me inteligjencën e Kosovës./gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë