Loading…

Dorëhiqet Menduh Thaçi

  • 22/12/2016 | 19:12

Dorëhiqet Menduh Thaçi

Menduh Thaçi, kryetar disavjeçar i Partisë Demokratke Shqiptare dhe Këshillit Drejtues të PDSH’së, ka dhënë dorëheqje. Lajmin për dorëheqjen e tij e dha vetë ai, përmes një shkrimi në profilin e tij në Facebook.


Sipas tij, kjo është dorëheqje e parevokueshme, por ka shtuar se do të mbetet ushtar i bindur i Partisë Deomkratike Shqiptare.

“Të dashur miq, sapo dorëzova dorëheqjen e parevokueshme nga posti i Kryetarit të Partisë Demokratike Shqiptare, Këshillit Drejtues të PDSH-së. Partinë Demokratike Shqiptare do t’a drejtojë në mënyrë kolektive Këshilli Drejtues deri në Kongresin e jashtëzakonshëm, data e mbajtjes e të cilit do të caktohet nga Kuvendi Qendror i Partisë. Koordinatorë i aktiviteteve u emrua Sekretari i Përgjithshëm z.Azem Sadiku, ndërsa unë mbetem ushtarë i bindur i Partisë Demokratike Shqiptare”, ka shkruar Thaçi në Facebook.

Dorëheqja e Thaçit vjen pas dështimit në zgjedhje, pasi nga 7 deputetë që kishte në legjislaturën e kaluar, në zgjedhjet e fundit ka arritur të marrë vetëm dy deputetë./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë