Loading…

Dorëhiqet drejtori i burgjeve të Kosovës

  • 28/02/2018 | 15:06

Dorëhiqet drejtori i burgjeve të Kosovës

Drejtori i Shërbimit Korrektues të Kosovës, Sokol Zogaj, është pensionuar të martën.


Ai gjatë ditës së djeshme ka përfunduar mandatin e tij në krye të këtij institucioni duke e dorëzuar pozitën te një ushtrues i detyrës deri në zgjedhjen e drejtorit të ri.

Në një deklaratë për KALLXO.com, Zogaj e konfirmoi se është pensionuar.

“Dje kam përfunduar zyrtarisht mandatin si drejtor i burgjeve. Detyrën time ia kam dorëzuar tashmë ushtruesit të detyrës deri në zgjedhjen e një drejtori të ri”, tha Zogaj.

“Konkursi është mbyllur dhe së shpejti pritet që kandidatët të thirren për intervistë”, tha ai.

Detyrën e drejtorit të SHKK-së do ta ushtrojë Rasim Selmanaj, i cili aktualisht është drejtor i Burgut të Sigurisë së Lartë në Dyz afër Podujevës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë