Loading…

Dorëheqje apo tërheqje?

  • 14/11/2016 | 17:37

Dorëheqje apo tërheqje?

Deputetja e Kosovës nga Partia Demokratike e Kosovës, Blerta Deliu, është përfolur si emër që do ta drejtonte Ministrinë e Integrimeve Evropiane. Megjithëkëtë, Deliu të hënën ka deklaruar ka rrefuzuar këtë post ministror, duke shtuar se dëshiron të mbaj postin e deputetës që i mjafton.

Megjithëatë, gazetametro mëson se ajo gjatë ditëve të kaluara në komunikim me të afërmit e saj ka konfirmuar se do ta pranonte këtë post. Tani, ngritet çështja se zonja Deliu, me të vërtetë ka refuzuar postin e Ministres, apo ajo është hequr nga lista e shkurtë e PDK’së, për këtë post./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë