Loading…

Don Raça pjesëmarrës në Festivalin Evropian të Fotografisë (Foto)

  • 16/02/2017 | 13:35

Don Raça pjesëmarrës në Festivalin Evropian të Fotografisë (Foto)

Sunaj Raça do të jetë prezent në FEEP- European Professional Photographer of the Year Awards 2017.


Ky Festival organizohet nga Federata e Fotografëve Evropian (The Federation of European Photographers), organizatë kjo kyqe në Evropë për të drejtat e autorësisë së fotografëve, organizimin e festivaleve dhe trajnimeve.

Don Raça do të przantohen me 3 fotografi në këtë festival.

16790810_10211061539368389_1215727055_n

Festivali mbahet në Cantani të Italisë, me 2 dhe 3 prill. Nata e ndarjes së çmimeve do të mbahet me 4 prill. Fotografitë pjesëmarrëse do të vlerësohen nga fotografë të njohur evropian, ndër ta edhe Antonio Barella, shkruan Gazetametro.net

16780247_10211061538048356_812369078_n

Sunaj Raça është aktor, regjisor i njohur shqiptar. Si regjisor Raça ka realizuar shumë filma të zhanreve të ndryshme, ndërsa vlen të veçohet filmi artistik i metrazhit të gjate i titulluar “Etjet e Kosovës si projekti i parë kinematografik pas luftës në Kosovë. /gazetametro.net

auto_91140c9a8cfe4c3686dd08778e035d4e1485952069

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë