Loading…

Dolën në gjueti: Dy familjarëve u ndodhi diçka e tmerrshme

  • 23/09/2019 | 08:56

Dolën në gjueti: Dy familjarëve u ndodhi diçka e tmerrshme

Policia italiane ka akuzuar një burrë për vrasje të fajshme, pasi qëlloi dhe vrau babanë e tij gjatë një gjuetie derri, transmeton Gazeta Metro.


Raportet e mediave thonë se dyshja po lëviznin nëpër shkurre të trasha pranë qytetit Postiglione në provincën jugore të Salerno kur ndodhën të shtënat.34-vjeçari hapi zjarr kur pa një gjethe hije dhe ndryshkëse. Ai menjëherë ngriti alarmin kur kuptoi se çfarë kishte ndodhur.

Mjekët nuk mund të bënin asgjë për të shpëtuar 55-vjeçarin Martino Gaudioso.Të dy burrat ishin në një zonë të parkut kombëtar ku ndalohet gjuetia, thuhet në raporte. Policia ka konfiskuar pushkët e tyre.

Presidenti i Lidhjes Italiane për Mbrojtjen e Kafshëve dhe Mjedisit tha se Italia ishte bërë “Perëndimi i egër.Është një emergjencë e vërtetë kombëtare’’- tha ai.

Tetorin e kaluar, Sergio Costa, ministri i mjedisit në Itali, bëri thirrje për ndalimin kombëtar të gjuetisë pasi një 18-vjeçar u qëllua dhe u vra afër kufirit francez.Në fund të këtij muaji, dy burra të tjerë – një 56-vjeçar dhe një 20-vjeçar – kishin vdekur gjithashtu në rrethana të ngjashme./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë